• Koshi juaj eshte aktualisht bosh.
  • Koshi juaj eshte aktualisht bosh.
Image Alt

Produktet

Kinderkraft NICO WOODEN krevat fëmijësh 120x60cm

275.00 

Sasia
Category:

Pershkrimi

Përparësitë kryesore

Druri i fortë pishe

Materiale të sigurta

 

Zbuloni krevatin prej druri NICO

Njihuni me NICO – një shtrat universal për fëmijë 2 në 1 që do t’i shërbejë si një bebeje ashtu edhe një fëmije më të madh. Lartësia e pjesës së poshtme të dyshekut mund të rregullohet në 3 nivele – kur fëmija juaj të lindë, vendoseni dyshekun sa më lart. Kur ai fillon të mësojë më shumë aftësi motorike, si rrokullisja ose qëndrimi në këmbë për t’u gjunjëzuar, vendosni pjesën e poshtme.

Brenda pak çastesh mund ta transformoni NICO-n në një krevat fëmijësh praktik për një fëmijë më të madh – gjithçka që duhet të bëni është të çmontoni anën më të gjatë dhe ta zëvendësoni me një hekurudhë sigurie. Falë kësaj, djepi do t’ju shërbejë më gjatë! NICO është prej druri, dhe ngjyrat universale do ta bëjnë atë të duket bukur në çdo brendshme. Është i sigurt – NICO është i pajisur me një kornizë të rrumbullakosur dhe shufra tërthore, dhe këmbët praktike do ta bëjnë më të lehtë për ju që të mbani pastërtinë nën krevat fëmijësh. Ka anët më të gjata, të bëra me shufra që u mundësojnë prindërve të vëzhgojnë me maturi nëse foshnja është zgjuar.

 

Këmbët prej druri

Krevati ka këmbë të forta prej druri që jo vetëm duken bukur, por edhe sigurojnë një pozicion të qëndrueshëm.

 

Pamje moderne

Kombinimi i të plota dhe të çara i jep shtratit një pamje të lehtë. Shufrat janë prej druri natyral pishe dhe të lyera me llak pa ngjyrë të sigurt.

 

Kornizë e rrumbullakosur e sigurt

Korniza e shtratit është e fortë dhe e rrumbullakosur në skajet. Është lyer me ngjyra uji ekologjike, gjë që siguron përdorim të sigurt.

 

Ndërtim i fortë

Karakteristikat e rëndësishme të Nico janë ndërtimi i fortë dhe kombinimi i drurit të pishës me materiale jo toksike. E gjithë kjo garanton sigurinë në përdorimin e përditshëm.

 

Rritet me fëmijën

Fundi i krevatit mund të vendoset në 3 lartësi. Falë kësaj, ai mund t’u shërbejë më të rinjve (pozicioni i lartë) dhe fëmijëve që tashmë mund të qëndrojnë (pozicioni më i ulët).

 

Bojra dhe llaqe ekologjike

Në krevat fëmijësh përdoren materiale të sigurta për fëmijët: ngjyra uji ekologjike dhe llak pa ngjyrë (standardi EN 71-3).

 

Druri i pishës

Shtrati është prej druri pishe cilësore

 

Pesha 22.3 kg

Për peshën/moshën e fëmijëve: nga lindja deri në 120 cm të gjatë

 

Dimensionet

Përmasat e produktit: 124.5 x 65 x 82.7 cm

 

Standardet

Produkti plotëson kërkesat e standardeve të sigurisë EN 716, BS 8509: 2008 + A1: 2011 dhe EN 16890

Informacione

Brend

Blerje e sigurt

Blerja juaj ne sitin tone eshte plotesisht i sigurt , pa asnje rrezik

Metoda e pageses

Mund te paguash te gjitha produktet pas dorezimit.

Sherbim i shpejte

Blerja juaj ne sitin tone do te dorezohet shpejt dhe sigurt

Kthimi i parave

Nese nuk jeni te kenaqur me produktin, mund ta ktheni per 14 dite